34. úkol

Hliník

Hliník se odstěhoval do Humpolce. 🙂

A když se odstěhoval do Humpolce, jak ho mám kručiš ulovit v Praze? Naštěstí pana Hliníka může zastoupit hliníková fólie. Asi už tušíte, že dnes bylo za úkol připravit teplé jídlo v alobalu. V alobalu běžně griluju hermelín, jenže ten byl ve výzvě nedávno. Tak jsem zase nažhavila internet a hledala inspiraci, co se ještě dá vařit/péct/grilovat zabalené v alobalu. A narazila jsem na špízy všeho druhu. Recepty to byly vesměs lákavé, jenže jsem potřebovala dorazit nějaké zbytky z předchozích dnů. Takže jsem se inspirovala tu a onde, přečetla si článek O experimentování v kuchyni a porušila asi 7 zásad z 10ti. A ono to vyšlo! Z experimentu codůmdal vzešly šťavnaté a dobré špízy, které jsem doplnila chlebem a rajčatovým salátem taky codůmdal.

hliník kuřecí špízy v alobalu

Na 3 porce budeme potřebovat: 2 větší vykostěná kuřecí stehna, 150 g silnějších plátků anglické slaniny, 1/2 papriky, 1 cibuli, sůl, pepř a rozmarýn

Maso omyjeme, osušíme a nakrájíme na kostky velikosti sousta. Nakrájené maso osolíme, opepříme, přidáme sušený (kdo má může i čerstvý) rozmarýn, důkladně promícháme a necháme v lednici aspoň 1 hodinu odpočinout. Mezitím si anglickou slaninu a papriku nakrájíme na kostky, cibuli nakrájíme na kolečka. Gril v troubě začneme předehřívat na 250 °C. Všechny suroviny si rozdělíme na 3 přibližně stejně velké hromádky. Vezmeme špízové jehly nebo špejle a napichujeme na střídačku kousky masa, slaniny, papriky, masa, slaniny, cibule… Když jsou špízy plné, zabalíme je do alobalu, položíme na plech (pro jistotu, kdyby někudy šťáva ze špízu vytekla) a grilujeme 30 minut. Mezitím si připravíme pečivo a salát dle vlastního uvážení. Po 30 minutách alobal roztrhneme a špízy necháme ještě 5 minut pod grilem, aby získaly hezčí barvu.

hliník kuřecí špízy v alobalu

Zítra bych si dala něco bezmasého. Tak jsem zvědavá… 🙂